Bundesliga: Pewny triumf Bayernu

Bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, ale nadal w bardzo dobrej formie - Bayern Monachium pokonał w 25. kolejce Bundesligi Augsburg 2:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

W poprzedniej kolejce mistrzowie Niemiec rozgromili na wyjeździe Hoffenheim aż 6:0, udowadniając, że mimo braku kontuzjowanego Lewandowskiego, ich potencjał w ataku nadal jest bardzo duży.

Piłkarze z Augsburga walczą w tym sezonie o uniknięcie spadku, więc faworyt tego starcia był tylko jeden. Mimo wyraźnej przewagi gospodarzy, do przerwy niespodziewanie oba zespoły schodziły z bezbramkowym rezultatem.

W drugiej połowie Bayern szybko objął prowadzenie. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Podopieczni Hansa Flicka drugie trafienie zanotowali w doliczonym czasie gry za sprawą Leona Goretzki.

Po tym zwycięstwie Bayern utrzymał czteropunktowe prowadzenie nad drugą Borussią Dortmund.

Bayern Monachium - Augsburg 2:0 (0:0)
Bramki: Mueller 53, Goretzka 91