Cafe Futbol: Czy mecze reprezentacji odbędą się bez kibiców?

Piłka nożna

W ostatnich dniach marca reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie w Chorzowie i Wrocławiu. Czy powrót Biało-Czerwonych na boiska może wiązać się z pustymi trybunami? W programie „Cafe Futbol” prezes PZPN Zbigniew Boniek odniósł się do zagrożenia związanego z koronawirusem. - Uważamy, że nasze mecze odbędą się z udziałem publiczności. Jednak przygotowujemy się do nich inaczej – powiedział.

Już 27 marca we Wrocławiu Polska zmierzy się w meczu towarzyskim z Finlandią. Cztery dni później w Chorzowie Biało-Czerwoni podejmą Ukrainę. W obliczu ostatnich wydarzeń wielu ekspertów i kibiców martwi się, że spotkania mogą się odbyć bez udziału kibiców. Prezes Boniek jednak uspokaja sympatyków reprezentacji, choć zapewnia, że pojawią się dodatkowe względy bezpieczeństwa.

- W niedzielę Legia gra z Piatem Gliwice. Będą kibice, ale jeżeli ktoś podejmie decyzję, że fani nie wejdą na stadion, to trzeba będzie to zaakceptować. Nie jesteśmy instytucją, która podejmuje takie decyzje. Uważamy, że nasze mecze odbędą się z udziałem publiczności. Przygotowujemy się inaczej, chcemy sprawdzić, czy podczas kontroli na bramkach będzie można zmierzyć kibicom temperaturę. Chcemy umieścić także wiele dystrybutorów płynu do dezynfekcji rąk – powiedział.

Wciąż nie wiemy, czy koronawirus wpłynie na letnie imprezy sportowe. Organizatorzy igrzysk olimpijskich oraz Euro 2020 wciąż czekają z podjęciem oficjalnych decyzji. Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się na całym kontynencie, co może utrudnić zapewnienie bezpieczeństwa kibicom.

- Rzym nie jest dziś miastem zagrożonym. To Lombardia jest odizolowana od świata. Można tam wjechać tylko w nagłych przypadkach. To nie jest tylko problem Włoch. Na Półwyspie Apenińskim sporządzono ponad sto tysięcy testów na koronawirusa, u nas takich testów się nie stosuje na taką skalę. Nie mamy jednak dostatecznej wiedzy na temat tej choroby. Zajmijmy się tym, na czym się znamy, czyli na piłce – podsumował prezes.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie