Czy Liga Narodów jest zagrożona przez koronawirusa? "To znak zapytania"

Siatkówka

Szerząca się na całym świecie epidemia koronawirusa ma coraz większy wpływ nie tylko na życie codzienne, ale również na wydarzenia sportowe. Nie inaczej jest w przypadku siatkówki, gdzie pod znakiem zapytania stoi rozegranie dużych imprez w najbliższym czasie.

W ostatnich dniach głośno było o dyskusji Jastrzębskiego Węgla i Europejskiej Federacji Siatkówki dotyczącej przełożenia meczu Ligi Mistrzów, który był zaplanowany we Włoszech, gdzie odnotowano duży wzrost zachorowań na koronawirusa. Polski zespół zadbał o względy bezpieczeństwa i postanowił zrezygnować z wyjazdu na starcie z Trentino Volley, co pierwotnie spotkało się z dezaprobatą władz CEV-u, lecz następnie spojrzano na to przychylnym okiem.

 

Casus Jastrzębskiego to jedynie zalążek kolejnych problemów, które mogą pojawić się w najbliższym czasie. Jak władze światowej siatkówki poradzą sobie z rozegraniem innych dużych imprez, takich jak chociażby Liga Narodów?

 

- Mieliśmy posiedzenie Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak naprawdę wiadomo, że nic nie wiadomo, ponieważ to wszystko zależy od rozwoju epidemii. Różne warianty wchodzą w grę. Teoretycznie np. grając z Włochami lub Chinami, nie wiadomo czy federacja światowa dopuści do gry. Mieliśmy niedawno kongres CEV-u w Wiedniu i tam koledzy z Włoch nie przyjechali, bo to było uzgodnione, że nie przyjadą. Na razie to jeden wielki znak zapytania. Oby było ok, ale przy rozwoju tej pandemii, wszystko jest możliwe - powiedział wiceprezes PZPS-u, Ryszard Czarnecki.

 

Kacper Piechocki, który w zupełności zrozumiał postawę jastrzębian w Lidze Mistrzów, zaznaczył, że koniec końców na pierwszym miejscu znajduje się zdrowie zawodników.

 

- To jest ryzyko. Nie dziwię się siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, że walczyli, aby przełożyć swoje spotkanie w Lidze Mistrzów. To jest bardzo poważny problem, który może nieść potem za sobą poważne konsekwencje - powiedział siatkarz PGE Skry Bełchatów.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze