EBL: King świetny w ataku! Pewnie pokonał Legię

King Szczecin pokazał świetną formę w ofensywie i ostatecznie pokonał we własnej hali Legię Warszawa 111:89 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Cleveland Melvin zdobył pierwszych 10 punktów dla gospodarzy, a po trójce Dustina Ware’a prowadzili 13:5. Legia ciągle miała spore problemy w obronie, a nie mogła też utrzymać wysokiego tempa w ataku, narzuconego przez szczecinian. Jak zwykle starał się wszystko zmieniać Michał Michalak, ale to ciągle było za mało. Po 10 minutach King wygrywał 31:20. Po trójce Mateusza Bartosza na początku trzeciej kwarty przewaga tej ekipy wzrosła aż do 16 punktów. To nie był koniec, bo później z tej samej “broni” korzystał też Ware, a drużyna trenera Łukasza Bieli prowadziła już 46:24. Kahlil Dukes trafiał jednak niesamowite trójki, ciągle dając nadzieję zespołowi z Warszawy. Gospodarze włączyli jednak piąty bieg w ataku, a rzut z dystansu Thomasa Davisa ustawił wynik po pierwszej połowie na 59:37.

Trzecią kwartę zespół trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczął od serii 8:0, znacznie zmniejszając straty do rywali. Dustin Ware oraz Isaiah Briscoe nie pozwalali już jednak na nic więcej. Ciągle niesamowitą skuteczność pokazywał Dukes, ale jednocześnie brakowało wsparcia kolegów z drużyny. Dzięki dobitce Mateusza Bartosza po 30 minutach było 87:73. W czwartej kwarcie King całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po akcji wykończonej przez Adama Łapety przewaga tej drużyny urosła do 25 punktów, a zespół przekroczył 100 zdobytych punktów. Ostatecznie szczecinianie zwyciężyli aż 111:89.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dustin Ware z 23 punktami, 6 asystami i 3 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Kahlil Dukes z 30 punktami i 3 asystami.

King Szczecin - Legia Warszawa 111:89 (31:20, 28:17, 28:36, 24:16)

King Szczecin: Dustin Ware 23, Isaiah Briscoe 21, Mateusz Bartosz 16, Cleveland Melvin 15, Thomas Davis 14, Paweł Kikowski 14, Adam Łapeta 8, Maciej Majcherek 0, Maciej Kucharek 0, Jakub Kobel 0, Michał Ostrowski 0

Legia Warszawa: Kahlil Dukes 30, Michał Michalak 24, Filip Matczak 9, Adam Linowski 9, Milan Milovanovic 6, Jakub Nizioł 6, Przemysław Kuźkow 3, Jakub Wojciechowski 2, Mariusz Konopatzki 0