MotoGP: Arenas i Nagashima wygrali w Katarze

Moto
MotoGP: Arenas i Nagashima wygrali w Katarze
fot. PAP/EPA

Hiszpan Albert Arenas w Moto3 i Japończyk Tetsuta Nagashima w Moto2 wygrali w niedzielę na torze Losail wyścig o Grand Prix Kataru, pierwszą rundę motocyklowych mistrzostw świata. Nie odbyła się rywalizacja w królewskiej klasie MotoGP.

W Moto3 Arenas (KTM) o 0,053 s wyprzedził Brytyjczyka Johna McPhee i o 0,247 s Hiszpana Jaume Masa (obaj Honda). W wyścigu w klasie Moto2 Nagashima był o 1,347 s szybszy od Włocha Lorenzo Baldassarriego i o 1,428 s od jego rodaka Enei Bastianiego. Wszyscy jechali na motocyklach marki Kalex.

 

W Katarze nie wystartowali zawodnicy w MotoGP. Rywalizacja w tej klasie została odwołana z powodu epidemii koronawirusa. Decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). - Z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się osób z Włoch i innych krajów, wyścig najwyższej kategorii nie odbędzie się na torze Losail w Katarze, który miał być gospodarzem pierwszej rundy mistrzostw MotoGP 2020 - napisano w oficjalnym oświadczeniu FIM.

 

Jak dodano, Włochy odgrywają wiodącą rolę w mistrzostwach i klasie MotoGP - zarówno na torze, jak i poza nim. - Dlatego podjęto decyzję o anulowaniu zawodów w tej klasie - podkreślono.

 

Zaplanowana na 22 marca druga runda MŚ - Grand Prix Tajlandii została przełożona z powodu epidemii na 4 października. W tej sytuacji sezon MotoGP rozpocznie się dopiero 5 kwietnia w Austin (USA) na Circuit of the Americas. Takie są aktualnie plany, ale nie wiadomo, jak się będzie rozwijała sytuacja związana z epidemią COVID-19.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze