PŚ w skokach: Konkurs w Oslo definitywnie odwołany

Zimowe
PŚ w skokach: Konkurs w Oslo definitywnie odwołany
fot. Cyfrasport

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych jury definitywnie odwołało konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zawody zostały przeniesione na poniedziałek do Lillehammer.

Po raz pierwszy przed południem zdecydowano, że niedzielne zawody rozpoczną się z dwugodzinnym opóźnieniem i będą się składać tylko z jednej serii. Później ustalono nowy termin na 16.45 i na 17. Ostatecznie zawody zostały całkowicie odwołane z powodu zbyt silnego wiatru i wody zalegającej w dole zeskoku.

 

W konkursie, który jest zaliczany również do cyklu Raw Air, miało wystąpić pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny.

 

Raw Air jest rozgrywany na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund, na których odbędą się łącznie cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze