Sensacja w Sewilli! Real Madryt przegrał i stracił pozycję lidera

Piłkarze Realu Madryt nie zdołali wrócić na prowadzenie w tabeli ligi hiszpańskiej. W niedzielnym meczu 27. kolejki przegrali na wyjeździe z Betisem Sewilla 1:2. Liderem z dwoma punktami przewagi pozostała Barcelona, która w sobotę wygrała z Realem Sociedad 1:0.

Betis prowadzenie objął w 40. minucie za sprawą Brazylijczyka Sidneia. Real wyrównał jednak jeszcze przed przerwą, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Francuz Karim Benzema.

Kluczowa dla losów spotkania sytuacja miała miejsce w 82. minucie. Gospodarze przejęli piłkę w środku pola, Andres Guardado popisał się świetnym podaniem i sam na sam z bramkarzem Realu znalazł się Cristian Tello. Były piłkarz Barcelony okazji nie zmarnował.

Wydawało się, że po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w El Clasico Real przejął inicjatywę w Primera Division. Pokonanie najgroźniejszego rywala szybko zostało jednak roztrwonione.

Barcelonie zwycięstwo w sobotę dał niezawodny Lionel Messi, wykorzystując rzut karny w 81. minucie. Był to 19. ligowy gol w tym sezonie Argentyńczyka, który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.