Serie A: Sensacyjna porażka Milanu

W niedzielnym meczu 26. kolejki Serie A ekipa AC Milan przegrała u siebie z walczącą o utrzymanie Genoą 1:2. W barwach gości w drugiej połowie pojawił się Filip Jagiełło.

Faworytami tego starcia byli gospodarze, którzy walczą o europejskie puchary, podczas gdy Genoa to zespół, którego celem jest uniknięcie spadku. Na boisku to jednak przyjezdni radzili sobie znacznie lepiej.

Już w siódmej minucie gola dla Genoi strzelił Goran Pandev. Zanim obie drużyny zeszły do szatni na przerwę, goście zdążyli zdobyć jeszcze jedną bramkę, autorstwa Francesco Cassaty.

W drugiej połowie podopieczni Stefano Piolego rzucili się do ataków, ale dopiero w 77. minucie na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović. Rossoneri mieli jeszcze czas na doprowadzenie do remisu, ale nie byli w stanie tego uczynić. W 63. minucie na placu gry w barwach Genoi zaprezentował się Filip Jagiełło.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Genoi opuścili strefę spadkową.

W innych niedzielnych meczach Serie A ekipa SPAL wygrała na wyjeździe z Parmą 1:0. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Thiago Cionek, natomiast Arkadiusz Reca z powodu kontuzji zszedł w 34. minucie. Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w pierwszym składzie oraz Karolem Linettym, który pojawił się w 61. minucie pokonała Veronę 2:1. W barwach przyjezdnych cały mecz rozegrał Paweł Dawidowicz, a Mariusz Stępiński spędził spotkanie na ławce rezerwowych.

Spotkania we Włoszech rozgrywane są bez udziału publiczności ze względu na epidemię koronawirusa.