"Codziennie jestem kobietą o innych twarzach". Jędrzejczyk żartobliwie o obrażeniach

Sporty walki
"Codziennie jestem kobietą o innych twarzach". Jędrzejczyk żartobliwie o obrażeniach
Polsat Sport
Joanna Jędrzejczyk wraca do zdrowia. Skomentowała walkę z Zhang

- To nie pierwszy przypadek, że moje ciało puchnie po walce, wszystko przez cięcia wagi. Po każdym pojedynku pojawiają się mocne siniaki i i guzy na twarzy. Zbiera się woda, zbiera się krew - powiedziała Polsat Sport Joanna Jędrzejczyk, komentują porażkę z Weili Zhang na gali UFC 248 w Las Vegas. Przyznała, że po walce z Zhang płyny zebrały się "akurat na czole, a teraz spływają". - Codziennie jestem kobietą o innych twarzach - zażartowała.  

- Właśnie wracam z kontroli od lekarza. Czuję się dobrze. Rany po tej wielkiej wojnie były dość widoczne, ale to są rany mocno powierzchowne - zaznaczyła Jędrzejczyk kilkadziesiąt godzin po walce z Zhang - starciu uważanym przez wielu za jedno z najbardziej pasjonujących w historii kobiecego MMA.

 

Tak wyglądała twarz Jędrzejczyk przed i po walce z Zhang [ZDJĘCIA]

 

Polka przyznała, że przyjęła dużo ciosów. - Zresztą obie z Zhang przyjęłyśmy i leżałyśmy nawet obok siebie w szpitalu. Miałam zrobiony tomograf głowy, prześwietlenia, miałam USG  i jestem zdrowa. Teraz trzeba wyleczyć te powojenne rany - przekazała.

 

"Moja dusza sportowca cierpi"

 

Wspomniała, że opuchlizna czoła stała się uciążliwa od III rundy, kiedy to potęgowała ból po ciosach rywalki.

 

- Jest dumna z wykonanej pracy. Zrobiłam wszystko pod względem fizycznym i psychicznym, by stanąć do walki najlepiej przygotowana i dałam z siebie wszystko w pojedynku. Oczywiście moja dusza sportowca cierpi, ale dałam z siebie wszystko - podkreśliła. 

 

Wideo: "Przyjęła dużo ciosów. Leżałyśmy nawet obok siebie w szpitalu" - Jędrzejczyk o Zhang 

  

 

W jej opinii Zhang podczas walki "pokazała się z nieco innej strony" niż dotychczas.

 

- Była mądrzejsza, opanowana, spokojniejsza. Udało mi się zneutralizować ten jej klincz, w którym "zabijała" inne rywalki. - W walce ze mną nie miała w nim tak dużo do powiedzenia. Mogłam się pokusić o sprowadzenie, ale nie chciałam ryzykować, bo ona dość dynamicznie idzie po poddania. Walka była bardzo wyrównana - zaznaczyła.

 

McGregor skomentował walkę Jędrzejczyk. Wymowne słowa

 

Joanna Jędrzejczyk (16-4, 4 KO, 1 SUB) po heroicznym boju przegrała z Weili Zhang (21-1, 10 KO, 7 SUB) w jednej z najważniejszych walk gali UFC 248 w Las Vegas.  

 

Porażka na punkty

 

Po fantastycznych pięciu rundach wyrównanej walki, stojącej na świetnym poziomie sędziowie minimalnie wskazali zwycięstwo Chinki.

 

Polka musiała poradzić sobie z okropnym bólem opuchniętego czoła, który doskwierał jej przez ostatnie dwie rundy. Mimo to wielu ekspertów wskazywało jej zwycięstwo na punkty, ale ostatecznie górą była broniąca tytułu czempionka.

Artur Łukaszewski, ml/ Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie