El. MŚ 2022: Z powodu epidemii koronawirusa przełożono mecze w strefie azjatyckiej

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Z powodu epidemii koronawirusa przełożono mecze w strefie azjatyckiej
fot. PAP/EPA
Z powodu epidemii koronawirusa przełożono mecze eliminacji MŚ w strefie azjatyckiej.

Międzynarodowa federacja (FIFA) i azjatycka konfederacja (AFC) zdecydowały o przełożeniu marcowych i czerwcowych meczów w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2022 w tej strefie. Powodem są obawy dotyczące epidemii koronawirusa.

FIFA poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu, że po konsultacjach postanowiono przełożyć spotkania zaplanowane od 23 do 31 marca oraz od 1 do 9 czerwca. Nowe daty nie są znane.

 

Jednocześnie światowa centrala podała, że jeśli spełnione zostaną normy bezpieczeństwa, wówczas za porozumieniem zainteresowanych federacji i po otrzymaniu zgody od FIFA i AFC, mogłoby dojść do niektórych gier w marcu bądź czerwcu.

 

 

Natomiast mistrzostwa Azji w futsalu w Turkmenistanie zostały przesunięte i odbędą się w dniach 5-16 sierpnia; zawody planowano początkowo od 26 lutego do 8 marca.

 

W Japonii bez lig piłkarskiej i baseballowej do kwietnia

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 105 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 16 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie