Euro 2020 w... 2021 roku? "Nawet taka impreza musi poczekać"

Piłka nożna
Euro 2020 w... 2021 roku? "Nawet taka impreza musi poczekać"
fot. Cyfrasport

Coś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się wręcz nieprawdopodobne, z każdym dniem nabiera realnych kształtów. Pandemonium związane z epidemią koronawirusa może za chwilę sprawić, że piłkarskie Euro 2020 nie zostanie "jedynie" przełożone, a odwołane! Przekonuje o tym szef włoskiej federacji, Damiano Tommasi.

- Koronawirus nie patrzy na granice. Musimy dać sobie czas na zastanowienie i znalezienie najlepszego rozwiązania. To, co się teraz dzieje nie sprzyja grze w piłkę - powiedział Tommasi, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

 

Rozgrywki sportowe na całym świecie są odwoływane z powodu epidemii koronawirusa, natomiast wiele imprez toczy się bez udziału publiczności. Padł pomysł, aby rozgrywki Euro 2020 również mogły odbyć się bez kibiców, ale UEFA raczej nie weźmie takiego rozwiązania pod uwagę. Tak się akurat składa, że tegoroczny turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu ma odbyć się w wielu krajach i być jednym, wielkim świętem piłkarskim - bez granic. Rzeczywistość może jednak brutalnie zweryfikować plany.

 

- Mistrzostwa Europy muszą poczekać. Ku ironii, jej edycja w 2020 roku zamiast odbyć się w rozszerzonym formacie, może zostać mocno ograniczona. Nie możemy panikować, ale musimy potraktować problem koronawirusa poważnie. Sytuacja jest delikatna - rzekł Tommasi.

 

Istnieje zatem prawdopodobny scenariusz, że tegoroczne Euro 2020 będzie przełożone nawet na kolejny rok lub może nie odbyć się wcale! Tym bardziej, że kolejnym problemem są rozgrywki ligowe, które lada moment mogą zostać zawieszone w wielu krajach, a ich dokończenie byłoby możliwe w okresie wakacyjnym. Do tego będą dążyć władze Serie A. Według doniesień dziennikarza Nicolo Schira, UEFA zostanie poproszona o przełożenie Euro 2020 o kilka tygodni lub nawet do 2021 roku. Wówczas spotkania na krajowym podwórku zostałyby dokończone w czerwcu.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze