Formuła 1: Organizator w Australii wyklucza wyścig bez publiczności

Moto
Formuła 1: Organizator w Australii wyklucza wyścig bez publiczności
fot. PAP/EPA

Organizator pierwszego w sezonie Formuły 1 wyścigu o Grand Prix Australii, zaplanowanego na 15 marca w Melbourne, wykluczył możliwość rywalizacji przy pustych trybunach. Drugi wyścig, 22 marca w Bahrajnie, odbędzie się bez publiczności z powodu koronawirusa.

- To nie jest ten przypadek - odpowiedział Andrew Westacott na pytanie dziennikarza radia SEN, czy rozważana jest śladem Bahrajnu możliwość zamknięcia dla kibiców trybun toru Albert Park.

 

- Kiedy widzisz 86 tys. kibiców, którzy byli obecni w niedzielny wieczór na Melbourne Cricket Ground, i weźmiesz pod uwagę nadchodzące mecze futbolu australijskiego, to musisz podejść do sprawy w prozaiczny sposób i kontynuować prace, podejmując niezbędne środki ostrożności - dodał.

 

W niedzielę wieczorem ponad 86 tys. widzów oglądało w Melbourne finał Pucharu Świata Twenty20 między reprezentacjami Australii i Indii. To rekord frekwencji w krykiecie kobiet. Nie planuje się również odwołania planowanej w połowie marca inauguracji ligi futbolu australijskiego.

 

Na całym świecie potwierdzono dotychczas ponad 105 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 12 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze