Liga Mistrzów: Starcie Barcy z Napoli najpewniej przy pustych trybunach. "Kilka dni na decyzję"

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Starcie Barcy z Napoli najpewniej przy pustych trybunach. "Kilka dni na decyzję"
fot. PAP

Sekretarz Generalny Sportu w Katalonii, Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Zdrowia Publicznego w Katalonii - wszystkie te instytucje złożyły wniosek o rozegranie meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną i Napoli przy pustych trybunach. Decyzja o tym ma zostać podjęta w odstępie kilku dni - donosi kataloński dziennik "Le Sport de Catalunya".

Katalońscy dziennikarze zaznaczyli, że ostatni raz piłkarze Barcy rozgrywali mecz na Camp Nou przy pustych trybunach dwa i pół roku temu - z powodów politycznych. Wówczas Blaugrana pokonała Las Palmas 1:0. Tym razem problem jest znacznie poważniejszy, a dotyczy epidemii Covid-19 - znanego jako koronawirusa.

 

Cała Europa patrzy na Italię, gdzie koronawirus pozbawił życia 366 obywateli, 267 w Lombardii, a liczba zarażeń przekroczyła już sześć tysięcy. We Włoszech panuje czerwony alert. W Lombardii oraz w czternastu innych prowincjach potrwa on co najmniej do 3 kwietnia. To data ustalona przez włoski rząd, który podjął drastyczne kroki w ostatnich godzinach - zamykając muzea, kina, siłownie, pływalnie, ośrodki narciarskie, dyskoteki oraz inne miejsca publiczne takie jak żłobki, szkoły, uniwersytety - zarówno publiczne oraz prywatne. Zawieszono demonstracje publiczne, zawody sportowe, a nawet śluby i ceremonie pogrzebowe. W takich warunkach musi radzić sobie 16 milionów mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, objętych kwarantanną.

 

Piłka nożna nie uciekła spod macek koronawirusa. W rozgrywkach Serie A mecze rozgrywane są bez udziału publiczności, ale to samo dotyczy także zmagań w Europie. Starcie w Lidze Mistrzów pomiędzy Valencią i Atalantą rozegrane zostanie za zamkniętymi drzwiami, tak samo jak konfrontacja Getafe z Interem w Lidze Europy. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w rywalizacji Barcelony z Napoli. Jeszcze kilka dni temu taki scenariusz wydawał się mało realny, ponieważ Neapol nie był objęty kwarantanną. Ostatnie 48 godziny we Włoszech zmieniły jednak wszystko.

 

W sobotę przedstawiciele miasta Barcelony ogłosili przełożenie maratonu z 15 marca na 25 października. To decyzja podjęta wspólnie z Ministerstwem Sportu oraz Zdrowia. Według doniesień katalońskich mediów, ciężko wyobrazić sobie, aby te same władze pozwoliły na rozegranie meczu Barcelony z Napoli przy stutysięcznej widowni na Camp Nou. Decyzji jeszcze nie ma. Ma zostać podjęta w odstępie kilku dni.

 

Katalońskie media zaznaczają, że ewentualne rozegranie tego spotkania bez udziału publiczności będzie z pewnością mieć spory wpływ na finanse związane ze sprzedażą biletów. Nie wpłynie to jednak negatywnie na dochody z praw telewizyjnych, ponieważ transmisja z tego starcia zostałaby przeprowadzona bez żadnych zmian.

 

W pierwszym starciu obu drużyn padł remis 1:1.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie