MŚ w lotach: Zawody w Planicy bez udziału publiczności

Zimowe
MŚ w lotach: Zawody w Planicy bez udziału publiczności
fot. PAP
Tym razem trybuny w Planicy będą świecić pustkami

Koronawirus krzyżuje plany organizatorów kolejnej wielkiej imprezy sportowej. Z powodu epidemii mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy, które odbędą się w dniach 19-22 marca, rozegrane zostaną przy pustych trybunach. Decyzja zapadła podczas posiedzenia słoweńskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Kibiców nie będzie także w najbliższy weekend w Kranjskiej Gorze, gdzie odbędą się zawody alpejskiego Pucharu Świata w slalomie gigancie i slalomie mężczyzn.

Słoweński minister zdrowia Ales Sabeder poinformował, że podobne środki zapobiegawcze podjęto w związku z każdą imprezą, na której mogłoby się pojawić więcej niż 500 kibiców.

 

Mistrzostwa w Planicy mają rozpocząć się 19 marca sesją treningową i kwalifikacjami do konkursu indywidualnego, którego cztery serie zaplanowano 20 i 21 marca. W niedzielę 22 marca w programie jest konkurs drużynowy.

 

ZOBACZ: Euro 2020 w... 2021 roku? "Nawet taka impreza musi poczekać"

 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Potwierdzono ponad 100 tysięcy przypadków zakażeń na całym świecie, zmarło ok. 3600 osób.

 

W Europie największa epidemia ma miejsce w sąsiadujących ze Słowenią Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze