Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Ligi Mistrzów! Rywal nie chciał grać we Włoszech

Siatkówka
Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Ligi Mistrzów! Rywal nie chciał grać we Włoszech
fot. PAP
Cucine Lube Civitanova w półfinale LM siatkarzy.

Zaplanowany na środę 11 marca rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów siatkarzy pomiędzy Cucine Lube Civitanova i Knack Roeselare nie zostanie rozegrany. W związku z epidemią koronawirusa belgijski klub zwrócił się do CEV o możliwość odwołania tego spotkania. W tej sytuacji siatkarze Lube uzyskali awans do półfinału.

W pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym 4 marca siatkarze Knack Roeselare przegrali na własnym parkiecie z Cucine Lube Civitanova 0:3 (29:31, 14:25, 16:25).

 

W związku z panującą we Włoszech epidemią koronawirusa, działacze Knack Roeselare zwrócili się do CEV z prośbą o anulowanie spotkania rewanżowego. Nie chcieli ryzykować kłopotów podczas powrotu do Belgii. Zaproponowano, by uznać awans drużyny Cucine Lube Civitanova na podstawie wyniku pierwszego spotkania. Europejska federacja przyjęła tę propozycję, po zaakceptowaniu jej przez klub z Italii.

 

LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA i Perugia o krok od półfinału

 

Siatkarze Lube w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Itas Trentino - Jastrzębski Węgiel. Spotkania tych drużyn zaplanowano na piątek i sobotę (13–14 marca) na neutralnym terenie w słoweńskim Mariborze.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie