Turniej w Indian Wells odwołano z powodu koronawirusa

Tenis

Turniej tenisowy w Indian Wells, gdzie mieli wystąpić Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz został odwołany w związku z pojawieniem się w tym regionie przypadków koronawirusa.

Nie podjęliśmy żadnych konkretnych decyzji, ponieważ mamy zbyt mało konkretnych informacji. Wiemy jedynie, że nie odbędzie się turniej w Indian Wells. Jednak pod znakiem zapytania stanął turniej w Miami. Nie wiemy czy mamy wracać do Polski, czy pozostać w USA – przekazał trener Świątek, Piotr Sierzputowski, który wraz ze swoją podopieczną przebywa w Kalifornii od wtorku.

 

Janowicz o koronawirusie: Dzieci do podawania piłek w rękawiczkach to komiczny widok

 

Organizatorzy powołując się na CNN podają, że w USA odnotowano już ponad 500 przypadków zarażonych koronawirusem. - Obecnie jest zbyt duże ryzyko dla zdrowia publicznego, aby w Hrabstwie Riverside organizować tak duże imprezy masowe. To nie leży w interesie kibiców, zawodników czy organizatorów innych okolicznych turniejów. Wszyscy musimy połączyć siły, aby ochronić społeczność przed wybuchem koronawirusa – powiedział Dr David Agus, profesor medycyny i inżynierii biomedycznej na uniwersytecie kalifornijskim.

 

Organizatorzy poinformowali, że wszyscy kibice, którzy zakupili bilety otrzymają pełen zwrot pieniędzy lub zniżkę na przyszłoroczny turniej.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze