UFC 249: Rywal Khabiba nie sparował od... 5 lat!

Sporty walki
UFC 249: Rywal Khabiba nie sparował od... 5 lat!
fot. Polsat Sport
Khabib Nurmagomedov już 18 kwietnia zmierzy się z Tonym Fergusonem.

Fani mieszanych sportów walki już zacierają ręce przed galą UFC 249, która odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku. W walce wieczoru Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) zmierzy się z Tonym Fergusonem (25-3, 12 KO, 8 SUB). Amerykanin przyznał, że od pięciu lat nie bierze udziału w sparingach. Dodał jednak, że przed starciem z Rosjaninem zamierza wrócić do starych praktyk.

Pojedynek Nurmagomedova z Fergusonem w przeszłości zestawiano już kilkukrotnie, ale z różnych powodów ani razu nie doszło do walki. Teraz sympatycy MMA wierzą, że w końcu razem wejdą do oktagonu. 18 kwietnia Rosjanin będzie bronił pasa kategorii lekkiej. Wywalczył go w starciu z Alem Iaquintą. Następnie udanie bronił w walkach z Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem.

 

McGregor skomentował walkę Jędrzejczyk. Wymowne słowa

 

Znany z nieprzewidywalnego stylu Ferguson w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN zdradził, że przez ostatnie lata nie brał udziału w sparingach. - Nie sparowałem od okresu przed walką z Gleisonem Tibau. To trochę, jak z ukończeniem college'u. Dostajesz odpowiednie narzędzia i musisz potrafić wykorzystać je w praktyce. Teraz wracam do sparingów, bo mam game plan na tę walkę - powiedział "El Cucuy".

 

Amerykanin dodał, że dużo uwagi poświęcił zapasom, z których znany jest Nurmagomedov. Rosjanin przez wielu uznawany jest za niekwestionowanego króla tej płaszczyzny w UFC.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie