W ostatnim meczu Serie A w marcu Sassuolo lepsze od Brescii

Sassuolo pokonało Brescię 3:0 w prawdopodobnie ostatnim w marcu meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Rozgrywki mają być zawieszone co najmniej do 3 kwietnia z powodu koronawirusa. Strzelec dwóch goli Francesco Caputo starał się podnieść rodaków na duchu.

Włochy są jednym z krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem, którego wykryto po raz pierwszy w grudniu w Chinach. Na całym świecie na COVID-19 zmarło już ok. 3,6 tysiąca osób, w tym ponad 450 w Italii. W północnej części kraju kwarantannie poddano obszar zamieszkiwany przez ok. 16 mln ludzi, którzy muszą uzyskać specjalne pozwolenie na wyjazd z regionu.

Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Ligi Mistrzów! Rywal zrezygnował z podróży do Włoch

Po wpisaniu się na listę strzelców po raz pierwszy w końcówce pierwszej połowy poniedziałkowego meczu 32-letni Caputo pokazał do kamery kartkę z napisem: "Wszystko będzie dobrze. Zostańcie w domach". Na trybunach nie było kibiców.

Caputo zdobył drugą bramkę w 61. minucie, a wynik ustalił w 74. pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Francuz Jeremie Boga.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 1 marca, ale podobnie jak kilka innych zostało przełożone z powodu epidemii. W niedzielę nadrobiono inne zaległości, a w najciekawszym meczu Juventus Turyn wygrał u siebie z Interem Mediolan 2:0.

Sassuolo ma 32 punkty po 26 meczach i jest na 11. miejscu, a Brescia zamyka tabelę z dorobkiem 16 "oczek". Prowadzący Juventus zgromadził 63.