Włosi chcą odwołać wszystkie wydarzenia sportowe do 3 kwietnia

Inne
Włosi chcą odwołać wszystkie wydarzenia sportowe do 3 kwietnia
fot. PAP/EPA
Wszystkie aktywności sportowe mają zostać zawieszone do 3 kwietnia 2020 roku.

Włoski Komitet Olimpijski (CONI) zarekomendował odwołanie wszystkich wydarzeń sportowych do 3 kwietnia w związku z koronawirusem. Instytucja zwróciła się do władz kraju, aby wydały odpowiednie zarządzenie w tej sprawie.

"Wszystkie aktywności sportowe na wszystkich poziomach są zawieszone do 3 kwietnia 2020 roku" - napisano w komunikacie CONI, w którym domagano się także od rządu, aby wymusił przestrzeganie tego postanowienia przepisami.

 

Podkreślono jednocześnie, że decyzja nie dotyczy zawodów międzynarodowych, ponieważ nie podlegają one jurysdykcji CONI.

 

 

Epidemia koronawirusa, którego po raz pierwszy wykryto w grudniu w Chinach, we Włoszech zbiera największe żniwo w Europie. W tym kraju zmarły już 463 osoby.

 

Wcześniej w poniedziałek Włoska Federacja Sportów Zimowych (FISI) odwołała wszystkie imprezy sportowe, a zawodnikom, trenerom i sztabom zakazano również przemieszczania się. Wyjątkiem od tej decyzji są ci sportowcy, którzy liczą się jeszcze w walce o najwyższe cele w Pucharze Świata (także juniorów). W tym gronie są narciarze alpejscy, biathloniści, kobieca drużyna skoków narciarskich oraz rywalizujący w biegach Federico Pellegrino.

 

Koniec sezonu dla wielu reprezentantów Włoch w sportach zimowych

 

W poniedziałek rząd podjął również decyzję o zamknięciu wszystkich ośrodków narciarskich. Mają być nieczynne już od wtorku.

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie