Euro 2020 przełożone przez koronawirusa? Jest komunikat UEFA

Piłka nożna
Euro 2020 przełożone przez koronawirusa? Jest komunikat UEFA
cyfrasport.eu
Co z mistrzostwami Europy - jest komunikat UEFA

Mimo epidemii koronawirusa i odwoływania wielu ważnych wydarzeń sportowych, Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zapewnia, iż mistrzostwa Starego Kontynentu rozegrane zostaną zgodnie z planem w terminie 12 czerwca - 12 lipca. Wielu dziennikarzy ma jednak wątpliwości.

W mediach pojawia się wiele komentarzy i opinii sugerujących, że UEFA może być zmuszona do przełożenia turnieju na 2021 rok. To m.in. dlatego, że do końca maja mogą nie zakończyć się rozgrywki krajowe - na przykład we Włoszech odwołano wszystkie spotkania ekstraklasy do 3 kwietnia. W wielu innych państwach, w tym w Polsce, mecze mają odbywać się bez udziału publiczności.

 

Najpierw baraże

 

Co więcej, na 26 i 31 marca zaplanowane są baraże, w których 16 zespołów walczy o cztery przepustki na Euro 2020. Wiadomo już, że kibice nie będą mieli wstępu na starcie Słowacji i Irlandii w Bratysławie, a ponadto wstrzymana została sprzedaż biletów na mecz Bośni i Hercegowiny z Irlandią Północną w Zenicy. Jeden z tych czterech zespołów będzie rywalem Polski w grupie E.

 

PZPN: Wszystkie mecze piłkarskie w Polsce bez udziału publiczności

 

- Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca w Rzymie. W związku z koronawirusem UEFA jest w ciągłym kontakcie z władzami międzynarodowymi i krajowymi. Terminarz nie musi zostać zmieniony. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco - napisała UEFA w oświadczeniu przesłanym niemieckiej agencji dpa.

 

Turniej również we Włoszech

 

Turniej ma się odbyć w 12 krajach, w tym właśnie we Włoszech, które są najbardziej w Europie dotknięte epidemią koronawirusa. Zarażonych jest tam już ponad dziewięć tysięcy, zmarły 463 osoby.

 

Mecze Euro mają odbywać się w Rzymie, Monachium, Amsterdamie, Kopenhadze, Bilbao, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku, Glasgow, Dublinie i Londynie.

 

Katalońska stacja "Cat Radio" doniosła nieoficjalnie, że UEFA zastanawia się nad odwołaniem Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy po 1/8 finału. Mecze tej fazy w obu rozgrywkach odbędą się w tym i przyszłym tygodniu, część z nich bez kibiców.

 

Koronawirus sparaliżuje Ligę Mistrzów? UEFA rozważa przerwę w rozgrywkach

 

Wiadomo także, że Bazylea nie będzie gospodarzem spotkania rewanżowego z Eintrachtem Frankfurt w LE 19 marca. Nie ma natomiast informacji, czy, gdzie i kiedy drużyny nadrobią tę zaległość.

 

"Dbamy o to wszystko"

 

"Nie macie pojęcia, o jak wielu rzeczach musimy myśleć: bezpieczeństwo, sytuacja polityczna, wirus... Dbamy o to wszystko i jesteśmy przekonani, że będziemy potrafili sobie z tym poradzić" - mówił dziennikarzom w ubiegłym tygodniu prezydent UEFA Słoweniec Aleksander Ceferin.

 

Sekretarz generalny Theodore Theodoridis przyznał z kolei, że rozpatrywane są rozmaite scenariusze, ale nie wspomniał nawet o możliwości odwołania lub przełożenia Euro 2020.

 

Koronawirus powodujący chorobę COVID-19 został wykryty po raz pierwszy w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Na całym świecie potwierdzono dotychczas ok. 110 tysięcy przypadków zakażenia. Zmarło ok. 3,8 tysiąca osób.

ml/ Polsat

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze