"Kowalkiewicz na razie nie może wrócić do treningów"

Sporty walki
"Kowalkiewicz na razie nie może wrócić do treningów"
fot. Polsat Sport
Karolina Kowalkiewicz na razie nie mogę wrócić do treningów.

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) ma za sobą udaną operację po odniesionej kontuzji w walce na UFC w Auckland przeciwko Xiaonan Yan. - Na razie nie może wrócić do treningów. Będzie to możliwe po ocenie, jak zakończy się proces gojenia - ocenił dr Marcin Broda.

Polska zawodniczka poniosła niedawno czwartą porażkę z rzędu. Starcie z Xiaonan Yan było bardzo jednostronne i zakończyło się pewnym zwycięstwem Chinki. To jednak nie miało większego znaczenia, kiedy Kowalkiewicz poinformowała o stanie swojego zdrowia. Chodzi o złamanie kostki pod okiem, przez co zawodniczka miała ogromne problemy z obserwację rywalki. Mimo to potrafiła dotrwać do decyzji sędziowskiej.

 

Lekarz tłumaczy kontuzję Jędrzejczyk

 

Lekarze poinformowali ją, że może nawet stracić wzrok. W związku z tym jej powrót do Polski z Nowej Zelandii, gdzie odbyła się gala, trochę się przeciągnął. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze, a w zeszły piątek Kowalkiewicz przeszła udaną operację. Wszystko trwało pięć godzin.

 

Kowalkiewicz opublikowała zdjęcie po operacji oka

 

- Miała wykonaną stabilizację złamania dolnej ściany oczodołu płytką tytanową. Skorygowano jej również przegrodę nosa, a także przeszła operacją prawej zatoki szczękowej. Czuje się już znacznie lepiej - ocenił dr Marcin Broda z Centrum Medycznego MML, które zajmuje się leczeniem zawodników MMA.

 

Kiedy Polka będzie mogła wrócić do treningów?

 

"Codziennie jestem kobietą o innych twarzach". Jędrzejczyk żartobliwie o obrażeniach

 

- Na razie nie może wrócić. To wszystko będzie możliwe po ocenie, jak zakończy się proces gojenia. To będą tygodnie, a może nawet miesiące - dodał.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie