Liga Mistrzów: Ilicic podbił Mestalla! Cztery gole Słoweńca poskromiły Valencię

Atalanta pokonała na Mestalla Valencię 4:3 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wszystkie cztery gole dla ekipy z Bergamo strzelił Josip Ilicic. Spotkanie rozgrywane było przy pustych trybunach.

Na Mestalla przyjechała Atalanta, dla której Liga Mistrzów to na razie jedyne rozgrywki. Przypomnijmy, że Serie A zawiesiło swoje mecze do 3 kwietnia. Drużyna z Bergamo to jedna z rewelacji tego sezonu. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego w 25 kolejkach ligi włoskiej strzelili aż 70 goli. Ofensywny i czasami nieco szalony futbol Atalanty mógł się podobać, a o jego sile Valencia przekonała się w pierwszym spotkaniu. Na San Siro Hiszpanie polegli 1:4 i ich szanse na awans były iluzoryczne.

Francuski dziennikarz ujawnił wynik testu Mbappe na obecność koronawirusa

Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a już mieliśmy pierwszego gola. Świetną, indywidualną akcję przeprowadził Josip Ilicic, a zatrzymał go dopiero Mouctar Diakhaby. Zrobił to jednak nieprzepisowo i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego wykorzystał poszkodowany. W 21. minucie wyrównał Kevin Gameiro, ale przed Valencią droga do korzystnego wyniku dalej była długa. Co więcej, jeszcze przed przerwą goście znowu wyszli na prowadzenie.

Po raz kolejny zawinił Diakhaby, który tym razem zagrał w polu karnym piłkę ręką. Znowu przed szansą stanął Ilicic i znowu się nie pomylił. Na przerwę piłkarze Gasperiniego schodzili z prowadzeniem 2:1, a tuż przed gwizdkiem sędziego boisko opuścił Marten de Roon. Jego miejsce zajął Duvan Zapata.

Euro 2020 przełożone przez koronawirusa? Jest komunikat UEFA

Po zmianie stron "Nietoperze" szybko wyrównały za sprawą Kevina Gameiro. Optyczną przewagę miała Atalanta, ale nie przekładało się to na wynik. Co więcej na prowadzenie wyszła Valencia. Sytuację wykorzystał młodziutki Ferran Torres, a gospodarze pokazali, że nie mają zamiaru się poddawać.

Tego wieczoru bohater był jednak tylko jeden. W 71. minucie Ilicic kolejny raz wymanewrował defensywę przeciwników i doprowadził do remisu. Po chwili Słoweniec dołożył czwartą bramkę, tym razem po podaniu Remo Freulera. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Atalanty (8:4 w dwumeczu). Grad bramek w meczu Atalanty, ale to już chyba nie dziwi nikogo.

Valencia - Atalanta 3:4 (1:2)

Bramki: Gameiro 21, 51, Torres 67 - Ilicic 3-karny, 43-karny, 71, 82

Valencia: Cillessen - Wass, Coquelin (Cheryshev 74'), Diakhaby, Gaya - Torres, Parejo, Kondogbia, Soler - Gameiro, Rodrigo (Florenzi 79')

Atalanta: Sportiello - Djimsiti, Caldara, Palomino - Hateboer, de Roon (Zapata 44'), Freuler, Gosens - Pasalic (Tameze 83') - Ilicic, Gomez (Malinovsky 78')

Żółte kartki: Coquelin, Diakhaby, Kondogbia, Wass - Freuler