Liga Mistrzów: RB Lipsk gra dalej! Nagelsmann wyeliminował Mourinho

RB Lipsk pokonał 3:0 Tottenham w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu był Marcel Sabitzer, autor dwóch trafień dla niemieckiej ekipy.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna przystąpili do rewanżu z solidną zaliczką z pierwszego starcia. W Londynie ograli bowiem Tottenham 1:0 po golu Timo Wernera. W drugim meczu tych drużyn strzelanie rozpoczął jednak Sabitzer. Reprezentant Austrii otworzył wynik w 10. minucie, pokonując Hugo Llorisa uderzeniem zza pola karnego. Dla kapitana Lipska było to trzecie trafienie w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczach fazy grupowej z Zenitem Sankt Petersburg - w spotkaniach wygranych 2:0 i 2:1.

Liga Mistrzów: Ilicic podbił Mestalla! Cztery gole Słoweńca poskromiły Valencię

10 minut później Sabitzer raz jeszcze pokonał kapitana reprezentacji Francji. Z lewej strony piłkę dośrodkował niezwykle aktywny tego dnia Angelino, a 25-letni Austriak strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Choć Tottenham znajdował się w niekorzystnej sytuacji i teoretycznie powinien atakować, Lipsk dążył do podwyższenia prowadzenia. Swoich okazji szukali między innymi Werner czy Patrick Schick. Napastnicy w pierwszej części gry nie zdołali jednak strzelić kolejnych goli w obecnym sezonie.

Choć po przerwie piłkarze prowadzeni przez Jose Mourinho starali się zmniejszyć straty, bliżej zdobycia bramki na 3:0 byli gospodarze. Raz jeszcze w okolicach pola karnego "Kogutów" szarżował Werner, lecz ponownie nie udało mu się pokonać Llorisa. W 55. minucie doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. Piłką w twarz trafiony został defensor Lipska Nordi Mukiele, którego po tym zdarzeniu zniesiono z boiska na noszach. W jego miejsce na murawie pojawił się Tyler Adams. Na kwadrans przed końcem Petera Gulacsiego próbował pokonać Dele Alli, lecz węgierski golkiper skutecznie obronił uderzenie ofensywnego piłkarza Tottenhamu.

Francuski dziennikarz ujawnił wynik testu Mbappe na obecność koronawirusa

Wynik na 3:0 w 87. minucie ustalił Emil Forsberg. Szwed pojawił się na murawie dosłownie kilkanaście sekund wcześniej, zmieniając... Sabitzera. 28-latek, który przejął po Austriaku kapitańską opaskę, najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i przytomnym strzałem pokonał Llorisa. Lipsk wygrał tym samym dwumecz 4:0 i wywalczył awans do ćwierćfinału Champions League. Dla niemieckiej drużyny aktualny sezon jest najlepszym w historii występów w Lidze Mistrzów. W rozgrywkach 2017/2018 zawodnicy prowadzeni wówczas przez Ralpha Hasenhuttla zajęli trzecie miejsce w fazie grupowej i musieli zadowolić się grą w Lidze Europy.

RB Lipsk - Tottenham 3:0 (2:0)