Oficjalnie! Imprezy masowe w Polsce przy zamkniętych trybunach!

Inne
Oficjalnie! Imprezy masowe w Polsce przy zamkniętych trybunach!
fot. Cyfrasport

Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - oświadczył premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. "Towarzyskie mecze reprezentacji Polski bez udziału publiczności" - to już z kolei komunikat ze strony PZPN.

- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego - mówił premier.

 

Morawiecki poinformował, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których - zaznaczył - szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

Dodał, że rozważane są kolejne kroki, a informacje w tej kwestii podawane będą w kolejnych dniach.

 

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w poniedziałek do organizatorów imprez masowych o ich odwoływanie. Jak mówił, z analiz wynika, iż właśnie imprezy masowe były jedną z przyczyn szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Niemczech, czy we Włoszech.

 

To właśnie na Półwyspie Apenińskim podjęto rygorystyczną decyzję o zawieszeniu wszystkich imprez sportowych do 3 kwietnia w związku z szerzeniem się koronawirusa. W Polsce również nie brakuje takich decyzji. W poniedziałek prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Andrzej Kozak przekazał wiadomość o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem, który miały odbyć się w najbliższy weekend.

 

Odwołanie imprez masowych oznacza, że m.in. spotkania PKO Ekstraklasy, siatkarskiej PlusLigi czy koszykarskiej EBL będą odbywać się odpowiednio na pustych stadionach oraz w pustych halach.

 

Sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki już ogłosił, że towarzyskie spotkania reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu oraz z Ukrainą w Chorzowie odbędą się bez udziału publiczności.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie