Totolotek Puchar Polski: Emocje w Tychach! Cracovia wyeliminowała GKS po dogrywce

Cracovia wygrała po dogrywce w Tychach z GKS 2:1. Tym samym podopieczni Michała Probierza, jako pierwsi awansowali do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

Cracovia przystępowała do spotkania z GKS Tychy po serii czterech porażek w Ekstraklasie z rzędu. Słaba postawa ekipy Michała Probierza widoczna była od początku spotkania. Niewiele strzałów i mało dogodnych sytuacji, po pierwszej połowie żadna z drużyn nie była bliżej półfinału.

Tyszanie od remisu 2:2 z Sandecją Nowy Sącz i porażki 1:5 z Chrobrym Głogów rozpoczęli ligowe zmagania w 2020 roku. W pierwszych 45 minutach postawili przyjezdnym wysokie wymagania.

Euro 2020 przełożone przez koronawirusa? Jest komunikat UEFA

Mecz zrobił się dużo ciekawszy dla oka po zmianie stron. Oba zespoły częściej wybierały się pod pole karne rywali. Na pierwszego gola czekać trzeba było do 52. minuty spotkania. Z kapitalnego podania Pelle van Amersfoorta skorzystał Mateusz Wdowiak.

GKS zareagował trzema roszadami w składzie, to jednak piłkarze z Krakowa dominowali na murawie. Przyjezdni tworzyli sobie lepsze okazje, jednak bramki nie potrafili zdobyć. Gdy wydawało się, Cracovia odniesie skromne zwycięstwo, GKS wyrównał. Asystę zaliczył Mateusz Piątkowski, a potężnym uderzeniem popisał się Wojciech Szumilas.

Emocji nie brakowało w dogrywce. Najpierw w poprzeczkę trafił Szumilas, następnie to samo spotkało Piątkowskiego. Ten drugi w 105. minucie stworzył sobie kolejną świetną okazję, ale uderzył za lekko. Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach. W 117. minucie van Amersfoort dał Cracovii półfinał Pucharu Polski.

GKS Tychy - Cracovia 1:1 (0:0) po dogrywce 1:2

Bramki: Szumilas 90 - Wdowiak 52, van Amersfoort 117