We Francji ok. 450 zawodów sportowych objętych ograniczeniami z powodu koronawirusa

Siatkówka
We Francji ok. 450 zawodów sportowych objętych ograniczeniami z powodu koronawirusa
fot. Cyfrasport
We Francji ok. 450 zawodów sportowych objętych ograniczeniami z powodu koronawirusa

We Francji około 450 zawodów sportowych będzie podlegać do 15 kwietnia ograniczeniom z powodu epidemii koronawirusa - poinformowała we wtorek tamtejsza minister sportu Roxana Maracineanu.

Jak dodała, specjalne środki zabezpieczające będą miały wpływ na blisko dwa miliony widzów, którzy uczestniczyliby w tych imprezach w skali kraju.

 

-Mamy świadomość wpływu ekonomicznego tych środków na kluby oraz inne stowarzyszenia sportowe- podkreśliła Maracineanu po spotkaniu z przedstawicielami federacji sportowych, lig i klubów.

 

 

W środę przy pustych trybunach zostanie rozegrany mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów między Paris Saint-Germain a Borussią Dortmund.

 

Już w poniedziałek zapadła decyzja, że wszystkie mecze piłkarskiej ekstraklasy francuskiej do 15 kwietnia będą odbywać się bez publiczności lub najwyżej z tysiącem kibiców na trybunach.

 

W Polsce podobne środki wprowadzono we wtorek. O odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

 

Oficjalnie! Imprezy masowe w Polsce przy zamkniętych trybunach!

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ok. 114 tys. przypadków zakażenia i ponad 4 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze