Chilijskie gwiazdy poddadzą się kwarantannie!

Piłka nożna
Chilijskie gwiazdy poddadzą się kwarantannie!
fot. PAP
Alexis Sanchez podda się kwarantannie przed meczami eliminacyjmi do MŚ w Katarze.

Chilijczycy Alexis Sanchez oraz Arturo Vidal zostali powołani do kadry narodowej, która na przełomie marca i kwietnia rozegra mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Wiele wskazuje na to, że piłkarze po powrocie do ojczyzny poddadzą się kwarantannie. Wszystko za sprawą szerzącej się epidemii koronawirusa.

Nie taki początek eliminacji do mundialu w Katarze wyobrażali sobie Sanchez, Vidal czy Gary Mendel. Już 26 marca ich reprezentacja zmierzy się na wyjeździe z Urugwajem, a sześć dni później podejmie w kraju Kolumbijczyków.

 

Koronawirus, a kadra piłkarzy. Drużyna bez "stranierich"? Trening, czy kwarantanna?


Decyzję o zastosowaniu środków prewencji w postaci kwarantanny podjął chilijski minister zdrowia Jaime Manalich. - Nie rozróżniamy ludzi ze względu na ich profesje. Nikt nie jest odporny na tego wirusa. Kwarantanna, która weszła w życie we Włoszech tyczy się wszystkich. Bez wyjątku - powiedział.


Sytuacja we Włoszech, w których grają Sanchez i Mendel z każdym dniem ulega pogorszeniu. Kraj objęty jest czerwoną strefą. Do tej pory zakażonych koronawirusem jest 10149 osób, a 631 z nich straciło życie. Trudne chwile przeżywają również w Hiszpanii, gdzie występuje piłkarz Barcelony Vidal. Tam lekarze zdiagnozowali 2067 zakażeń i potwierdzili 47 zgonów.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze