Fatalny upadek rywala Stocha w Trondheim! Skoczek zniesiony na noszach

Zimowe
Fatalny upadek rywala Stocha w Trondheim! Skoczek zniesiony na noszach
fot. PAP
Stephan Leyhe nie potrafił ustać odległego skoku w Lillehammer i fatalnie upadł.

Podczas prologu do czwartkowego konkursu indywidualnego w Trondheim groźny upadek zaliczył walczący o końcowy triumf w Raw Air Stephan Leyhe. Największy rywal Kamila Stocha został zniesiony ze skoczni.

To była znakomita okazja dla Niemca, aby objąć prowadzenie w serii Raw Air. Leyhe "przeskoczył skocznię", frunąc na imponującą odległość 141,5 metra. Lądowania nie wytrzymało jednak kolano niemieckiego skoczka, które uderzyło o zeskok.

 

Zobacz: FIS podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu! Zawody w Zakopanem odwołane

 

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej tracił do Stocha zaledwie 0,9 punktu przed środowym prologiem w Trondheim. Odległego skoku nie udało się jednak ustać: kolana Leyhe wygięły się w groźny sposób, przy wywróceniu nie wypięły mu się narty, a kolano uderzyło o twardy zeskok.

 

 

Przejmujące były obrazki tuż po udzieleniu pomocy medycznej skoczkowi. Został on "zapakowany" w czerwony kaftan i zniesiony ze skoczni.

 

 

Po kilkudziesięciu minutach trafił do szpitala, gdzie przejdzie badania. Na skoczni Granasen triumfował Japończyk Ryoyu Kobayashi, a drugie miejsce zajął Piotr Żyła (135 m). Stoch pozostał liderem Raw Air, z przewagą 7,4 punktu nad Kobayashim.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie