FIS podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu! Zawody w Zakopanem odwołane

Zimowe
FIS podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu! Zawody w Zakopanem odwołane
fot. CyfraSport
Paweł Wąsek był najwyżej sklasyfikowanym wśród Polaków - skoczek zajął dwunaste miejsce w przedwcześnie zakończonym sezonie Pucharu Kontynentalnego

Do końca sezonu 2019/2020 Pucharu Kontynentalnego pozostawały już tylko dwa weekendy, ale Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o zakończeniu sezonu i odwołaniu tym samym zawodów w Zakopanem i Czajkowskim. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa SARS-CoV-2. Zwyciężył Austriak, Clemens Leitner.

Marzec oznacza coroczne zakończenie sezonu skoków narciarskich. Tak samo będzie i tym razem, jednak działacze FIS zmuszeni są odwołać konkursy kończące bieżący sezon.

 

Zobacz: Koronawirus w świecie sportu. Śledź najnowsze informacje

 

Początkowo zaplanowanych było 30 konkursów, ale do skutku dojdzie zaledwie 21.

 

Nie wiadomo jakie decyzje zapadną w wypadku Pucharu Świata, ale końca dobiegł już sezon Pucharu Kontynentalnego. Do końca terminarza pozostawały konkursy w Zakopanem (14-15 marca) i na skoczni Sniezynka w Czajkowskim (21-22 marca), ale zostały one odwołane przez organizatorów. Nie zostaną one zastąpione innymi zawodami.

 

Leitner triumfował w klasyfikacji generalnej z 1085 punktów na koncie. Drugie miejsce zajął jego rodak i imiennik - Aigner (931 pkt), a trzeci był Japończyk Taku Takeuchi (563 pkt).

 

Zobacz: PZPS odwołał pierwsze rozgrywki z powodu koronawirusa

 

Mimo dwóch triumfów w Predazzo, to nie Maciej Kot był najwyżej sklasyfikowanym wśród Polaków. Dwunaste miejsce zajął Paweł Wąsek, który zgromadził 363 pkt. Kot uplasował się pozycję niżej z pięcioma punktami mniej, jednak brał udział zaledwie w kilku weekendach PK.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie