GKS Tychy i Polonia Bytom mistrzami Polski!

Zimowe
GKS Tychy i Polonia Bytom mistrzami Polski!
fot. CyfraSport
Hokeiści GKS Tychy zostali mistrzami Polski 2019/2020

Hokeiści GKS Tychy i hokeistki Polonii Bytom zostali mistrzami Polski na mocy decyzji organizatorów rozgrywek - poinformował zarząd Polskiej Hokej Ligi. Sezon został w środę zakończony przed czasem z powodu zagrożenia koronawirusem.

Zarząd Polskiej Hokej Ligi postanowił - po konsultacji z klubami, które awansowały do półfinałów play off - zakończyć i przyznać miejsca medalowe według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach i sezonie zasadniczym.

 

Dlatego mistrzem Polski został GKS Tychy, który obronił w ten sposób tytuł, wicemistrzem - Re-Plast Unia Oświęcim, a trzecie miejsca ex aequo zajęły JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

 

Zobacz: Podejrzenie koronawirusa u polskiego trenera! 50 piłkarzy objętych kwarantanną

 

W rywalizacji kobiet, na mocy decyzji zarządu PZHL sezon też został zakończony, a klasyfikacja medalowa ustalona według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów.

 

Mistrzem kraju tak jak przed rokiem została Polonia Bytom. Kolejne miejsca zajęły Stoczniowiec Gdańsk oraz ex aequo UKHK Unia Oświęcim i SKKH Atomówki GKS Tychy.

 

Półfinały play off męskiej ekstraligi miały się zacząć w czwartek z udziałem GKS Tychy, GKS Katowice, Re-Plast Unii Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie.

 

Hokeistki Polonii zdobyły tytuł, mimo że nie rozegrały w tym sezonie żadnego meczu u siebie, z racji budowy lodowiska w Bytomiu. Rywalizacja kobiet została zakończona po półfinałach.

 

Zobacz: W NHL wprowadzono zakaz podróży zagranicznych z powodu koronawirusa

 

We wtorek o odwołaniu wszystkich imprez masowych - tzn. z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z nią wszystkie najważniejsze krajowe ligi, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki, zdecydowały, że rozgrywki będą trwać, ale mecze będą się odbywać bez publiczności.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 110 tys. przypadków zakażenia i około cztery tysiące zgonów spowodowanych wirusem.

 

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w kraju. Łącznie chorych jest 25 osób.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie