Hokejowa Ekstraliga zakończyła rozgrywki. Sezon bez mistrza Polski?

Zimowe
Hokejowa Ekstraliga zakończyła rozgrywki. Sezon bez mistrza Polski?
fot. Cyfrasport
GKS Tychy może obronić mistrzostwo Polski. Był najlepszy w sezonie zasadniczym

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach play off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Nie poinformowano na razie, w jaki sposób zostanie wyłoniony mistrz kraju.

- Decyzja została podjęta jednogłośnie podczas środowego spotkania, kierowaliśmy się odpowiedzialnością i troską o zdrowie oraz bezpieczeństwo zawodników i pozostałych uczestników rywalizacji – poinformował związek w komunikacie.

Faza play off rozpoczęła się od ćwierćfinałów, półfinały z udziałem mistrza Polski GKS Tychy, GKS Katowice, Re-Plast Unii Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie miały ruszyć w czwartek. Wiadomo już, że nie będą one rozgrywane.

 

O pozostałych ustaleniach dotyczących zakończonego sezonu związek ma poinformować w kolejnym komunikacie. Być może mistrz Polski zostanie wyłoniony na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym, w którym najlepsi byli hokeiści z Tychów. Drugie miejsce zajęła Re-Plast Unia, a trzecie Podhale Nowy Targ. Ta ostatnia drużyna straciła później szansę na medal, bo w pierwszej fazie play off przegrała z GKS-em Katowice.

 

Polscy kibice przywieźli z Mediolanu koronawirusa?

 

O odwołaniu wszystkich imprez masowych, czyli z udziałem co najmniej tysiąca widzów na stadionach i nie mniej niż 300 w halach i innych obiektach zamkniętych poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z tą decyzją wszystkie najważniejsze krajowe ligi, m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki, zdecydowały, że rozgrywki będą trwać, ale mecze będą się odbywać bez publiczności.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 110 tys. przypadków zakażenia i około cztery tysiące zgonów spowodowanych wirusem.

 

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w kraju. Łącznie chorych jest 25 osób.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie