Kolejna wysoka wygrana reprezentacji Polski kobiet

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 5:0 w wyjazdowym spotkaniu z Azerbejdżanem w ramach eliminacji mistrzostw Europy. W trzech meczach Polki zgromadziły na swoim koncie jak na razie siedem punktów.

Polki w sobotę w Warszawie wygrał z Mołdawią 5:0, a hat-trick odnotowała Ewa Pajor. Trener Miłosz Stępiński przewidywał, że starcie z bardzo dobrze broniącymi Azerkami będzie dla jego drużyny dużo trudniejsze.

Tymczasem już w 19. minucie prowadzenie zespołowi gości zapewniła Pajor. Przed przerwą napastniczka VfL Wolfsburg jeszcze dwukrotnie trafiła w słupek. Drogę do siatki rywalek znalazła za to w 44. minucie Aleksandra Sikora.

Mimo że selekcjoner Polek nie zakładał wysokiej wygranej, to mecz skończył się dla nich bardzo dobrze. W ostatnich trzech minutach gry strzeliły trzy gole, wygrały wysoko i zostały liderkami grupy D.

Biało-Czerwone są obecnie sklasyfikowane na 30. miejscu w światowym rankingu, Mołdawiankami – na 90. a Azerki – na 75. pozycji.

Polki miały zainaugurować walkę o ME wyjazdowym meczem z Czeszkami 3 września 2019. Dzień przed spotkaniem zostało ono - z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek – przełożone o rok. W efekcie zespół trenera Stępińskiego zaczął eliminacje od bezbramkowego remisu z wyżej notowaną Hiszpanią w Lublinie. W kwietniu Polki rozegrają rewanże z Mołdawią i Azerbejdżanem.

W eliminacjach ME uczestniczy 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Zwycięzcy dziewięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ME bezpośrednio. Pozostałe sześć ekip z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do turnieju finałowego. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia.