Kongres FIFA przełożony z powodu koronawirusa

Piłka nożna
Kongres FIFA przełożony z powodu koronawirusa
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) przełożyła swój kongres z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Nowy termin zgromadzenia, które pierwotnie miało się odbyć 5 czerwca w Addis Abebie, wyznaczono na 18 września.

"Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa wiele organizacji międzynarodowych i zdrowia publicznego odradza organizację wydarzeń międzynarodowych. Obawy dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia uczestników, a także ograniczenia dotyczące podróży w wielu krajach spowodowały odwołanie lub przełożenie wielu takich wydarzeń w różnych częściach świata. Biorąc to pod uwagę i chcąc, by wszystkie stowarzyszenia członkowskie mogły wziąć udział w kongresie Rada FIFA podjęła decyzję o przesunięciu 70. kongresu FIFA z 5 czerwca na 18 września w Addis Abebie, w Etiopii" - zaznaczono w komunikacie na stronie FIFA.

 

Zobacz: Imprezy masowe w Polsce przy zamkniętych trybunach!

Jak dodano, posiedzenie Rady FIFA, które było zaplanowane na 20 marca, również zostało przełożone. Nowy termin ma dopiero zostać podany, a będzie to czerwiec lub lipiec. Obrady odbędą się w Zurychu w siedzibie federacji lub za pośrednictwem wideokonferencji. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie