Nie odbędzie się hit Ligi Europy

Piłka nożna
Nie odbędzie się hit Ligi Europy
fot. PAP/EPA
Nie odbędzie się czwartkowy (12 marca) mecz 1/8 finału Ligi Europy Sevilla FC - AS Roma.

Nie odbędzie się czwartkowy (12 marca) mecz 1/8 finału Ligi Europy Sevilla FC - AS Roma. Włoski zespół piłkarski nie otrzymał zezwolenia od władz hiszpańskich na lądowanie samolotu - poinformowały media w obu krajach. Powodem są obawy dotyczące rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Jak podano, nie dojdzie do skutku zaplanowany na godz. 15.30 lot z Rzymu. To oznacza, że czwartkowe spotkanie w Sewilli się nie odbędzie.

 

We Włoszech, jeśli chodzi o Europę, jest najwięcej przypadków zarażenia i śmierci ludzi. Najnowszy bilans epidemii w Italii to 631 zmarłych i ponad 10 tys. potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem.

 

Zobacz: Podejrzenie koronawirusa u polskiego trenera! 50 piłkarzy objętych kwarantanną

 

Z kolei z szacunków władz sanitarnych Hiszpanii wynika, że do środy rano w kraju na Covid-19, chorobę wywoływaną przez wirusa, zmarło łącznie 47 pacjentów.

 

Wcześniej poinformowano, że z podróży do Mediolanu zrezygnował hiszpański zespół Getafe. Miał rywalizować z Interem. Prezydent Getafe Angel Torres zaznaczył, że klub nie chce ryzykować zdrowiem piłkarzy i pozostałych pracowników.

  

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie