Zespoły rezygnują z gry! Mecze w LSK odwołane

Siatkówka
Zespoły rezygnują z gry! Mecze w LSK odwołane
fot. Cyfrasport

Koronawirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Nic więc dziwnego, że sportowcy martwią się o swoje zdrowie. Sytuacja nie jest obojętna również władzom klubu i ligi. Z gry o dziewiąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet zrezygnowały E.Leclerc Radomka Radom i Energa MKS Kalisz.

Po zakończeniu fazy zasadniczej ekipa z Kalisza zajmowała dziewiąte miejsce. O jedną lokatę niżej plasowały się siatkarki Radomki. Zgodnie z regulaminem rozgrywek zespoły te miały rywalizować o wyższe miejsce tocząc dwumecz. Początkowo miał zostać rozegrany bez udziału publiczności, lecz ostatecznie w ogóle się nie odbędzie.

 

ZOBACZ: PZPS odwołał pierwsze rozgrywki z powodu koronawirusa

 

Kluby z porozumieniu z władzami Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowały, że w trosce o zdrowie zawodniczek nie będą podejmować zbędnego ryzyka. Oświadczenie pojawiło się na stronie ekipy z Radomia. Oto jego treść:

 

"W związku z działaniami związanymi z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i możliwością rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej wirusem, kluby ENERGA MKS Kalisz i E.Leclerc Radomka Radom w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki, podjęły decyzję o nierozgrywaniu meczów o dzewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej Ligi Siatkówki Kobiet"

 

ZOBACZ: Decyzja zapadła! KSW 53 odwołane

 

Podopieczne Adama Grabowskiego w ostatniej kolejce miały szansę zakwalifikować się do czołowej ósemki. Wtedy czekałaby je rywalizacja o najwyższe ligowe cele. W sytuacji, gdy walczą o miejsce dziewiąte podejmowanie ryzyka wydaje się być zbędne.

 

– W obawie o możliwe rozprzestrzenianie się wirusa zdecydowaliśmy się nie grać tych spotkań. Mecze odbyłyby się bez kibiców, a to przecież przede wszystkim dla nich sport ma być widowiskiem. Odpowiedzialność za uczestników i ich zdrowie jest dobrem nadrzędnym – powiedział prezes Thomas Renard Chardin.

 

W takiej sytuacji decyzję o miejscu w końcowej klasyfikacji obu klubów PLS podejmie w późniejszym terminie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie