PZPS odwołał pierwsze rozgrywki z powodu koronawirusa

Siatkówka
PZPS odwołał pierwsze rozgrywki z powodu koronawirusa
fot. CyfraSport
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk

Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zareagować na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Odwołane zostały turnieje Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz rozgrywek II ligi kobiet i mężczyzn.

Zgodnie z rekomendacjami premiera Mateusza Morawieckiego oraz Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, PZPS postąpił podobnie jak inne organizacje zawieszając wiele krajowych rozgrywek. Celem nadrzędnym ma być oczywiście bezpieczeństwo siatkarzy i siatkarek.

 

Zobacz: Koronawirus torpeduje plany lekkoatletów

 

Tym sposobem odwołano turnieje półfinałowe i finałowe mistrzostw Polski kadetów i kadetek oraz ćwierćfinały, półfinały i finały MP młodzików i młodziczek. Do skutku nie dojdą także finałowe zawody MP juniorów i juniorek. PZPS sugeruje zawieszenie wszystkich rozgrywek dzieci i młodzieży na szczeblach lokalnych.

 

Do odwołania zawieszono także rozgrywki II ligi kobiet oraz mężczyzn. Rozgrywki były już w fazie play-off, a w drabince panów były już nawet pierwsze rozstrzygnięcia.

 

Zobacz: Radykalny krok CEV! Mecz Jastrzębskiego Węgla odwołany

 

- Nowe terminy zostaną podane po unormowaniu sytuacji epidemiologiczne. Na bieżąco będziemy informować o ewentualnych kolejnych działaniach związanych z procedurami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Liczymy na Państwa zrozumienie i odpowiedzialność w związku z wyjątkową sytuacją, która ma wymiar globalny - napisano w oświadczeniu.

 

Wciąż nie podjęto ostatecznej decyzji na temat rozgrywek PlusLigi oraz LSK.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze