Tillie odejdzie z reprezentacji Francji? Ma dołączyć do ekipy Kubiaka!

Inne
Tillie odejdzie z reprezentacji Francji? Ma dołączyć do ekipy Kubiaka!
fot. PAP

Laurent Tillie po igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 ma zrezygnować z pracy z reprezentacją Francji. Do takiej informacji dotarł dziennik L'Equipe. Donosi także, że szkoleniowiec po turnieju zostanie w Japonii, by objąć stery w ekipie Panasonic Panthers, której barwy reprezentuje Michał Kubiak.

Francuz miał zacząć rozmyślać o takim rozwiązaniu po zakończeniu mistrzostw Europy, na których "Trójkolorowi" zajęli rozczarowujące czwarte miejsce. Dodatkowo w zespole miała panować nie najlepsza atmosfera.

 

Japończycy podobno zaproponowali trenerowi trzyletni kontrakt, na podstawie którego miałby zarobić ogromne pieniądze. Tillie ma zastąpić Mauricio Paesa, który objął stery w zespole w 2016 roku. Do transferu miałoby dojść po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nadal nie wiadomo jednak, czy odbędą się one w planowanym terminie. Wszystko przez epidemię koronawirusa, który rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. 

 

ZOBACZ TEŻ: Bednorz zrzeknie się części kontraktu i wróci do domu?

 

Panasonic Panthers to aktualny wicemistrz Japonii. Drużyna Kubiaka przegrała 2:3 w finałowej rywalizacji z JTEKT Stings i po dwóch latach musiała odstąpić rywalom tytuł mistrza. Mecz trwał ponad dwie godziny, lecz nie dostarczył emocji kibicom, gdyż... odbył się przy pustych trybunach. 

 

ZOBACZ TEŻ: PZPS odwołał pierwsze rozgrywki z powodu koronawirusa

 

Francuski szkoleniowiec wraz z reprezentacją swojej ojczyzny od 2012 roku zdobył pięć medali na imprezach międzynarodowych. Po raz pierwszy w historii "Trójkolorowi" osiągnęli złoto w mistrzostwach Europy oraz dwa złote medale Ligi Światowej (2015, 2017). Ma również doświadczenie w pracy z drużynami klubowymi. Prowadził m.in. RC Cannes.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie