UEFA podjęła precedensową decyzję! Mecz europejskich pucharów odwołany

Piłka nożna
UEFA podjęła precedensową decyzję! Mecz europejskich pucharów odwołany
fot. PAP
Obrazki ze stolicy Piemontu - Turynu

Real Madryt poinformował, że mecz Ligi Młodzieżowej UEFA Juventus - Real, który miał zostać rozegrany w środę 11 marca o 16:00, na razie nie dojdzie do skutku. Królewscy w ogóle nie polecieli do Włoch, ale decyzję o nierozegraniu meczu podjęła UEFA na kilka godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem.

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 4 marca, ale leżący w północnych Włoszech Turyn znalazł się w strefie narażonej na działanie koronawirusa. Mecz przełożono więc na 11 marca.

 

W międzyczasie sytuacja w północnych Włoszech stała się jeszcze bardziej dramatyczna, ale UEFA nie podejmowała decyzji o dalszym odwołaniu lub przełożeniu spotkań. Trener 19-latków z Madrytu - Dani Poyatos miał powiedzieć nawet zawodnikom, że każdy z nich może we własnym zakresie podjąć decyzję o ewentualnej podróży. Rodziny piłkarzy również naciskały, żeby Juvenil A nie leciał do stolicy Piemontu. Ostatecznie gracze Realu dzień przed meczem poinformowali, że nie wybiorą się na starcie 1/8 finału rozgrywek ze względów bezpieczeństwa.

 

Zobacz: Nie odbędzie się hit Ligi Europy

 

Na kilka godzin przed spotkaniem UEFA przekazała obu klubom decyzję, że na razie zostało ono odwołane. To pierwsza taka decyzja europejskiej federacji. Nie wyznaczono nowego terminu meczu.

 

 

W środę 11 marca miał się również odbyć przełożony z 3 marca mecz Inter - Rennes. Gospodarze zakomunikowali jednak kilka dni temu, że wycofują się z udziału w tych rozgrywkach, w związku z czym UEFA podjęła decyzję o walkowerze na korzyść Francuzów i ich awansie do 1/4 finału.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie