Wielki chaos przed meczem Bayernu w Berlinie!

Piłka nożna
Wielki chaos przed meczem Bayernu w Berlinie!
fot. PAP
Robert Lewandowski może wystąpić w barwach Bayernu bez udziału kibiców. Wszystko przez obawy przed koronawirusem w Berlinie.

Z godziny na godzinę zmienia się sytuacja w związku ze spotkaniem Unionu Berlin z Bayernem Monachium w najbliższej kolejce Bundesligi. Po analizie ryzyka zdecydowano się zorganizować mecz z udziałem kibiców, ale prawdopodobnie klub ze stolicy będzie musiał zmienić decyzję.

"Bild" podał informację, wedle której starcie Unionu z Bayernem nie może odbyć się przy pełnych trybunach. Decyzja klubu ze stolicy Niemiec miała zostać skrytykowana przez ministra zdrowia Jensa Spahna i niemieckie media.

 

Zobacz: Ile polska piłka straci przez koronawirusa?

 

Mimo, że beniaminek Bundesligi bardzo dążył do takiego scenariusza, spotkanie z klubem Roberta Lewandowskiego ma odbyć się za zamkniętymi drzwiami.

 

W środę podano informację o zarażeniu się koronawirusem piłkarza Hannoveru 96, który występuje na zapleczu Bundesligi. Timo Huebers przechodzi kwarantannę, a organizacja kolejnych kolejek czołowych niemieckich lig stanęła pod znakiem zapytania.

 

Zobacz: Niemiecki piłkarz zaatakowany przez koronawirusa. Zaraził się podczas imprezy

 

Coraz więcej imprez i kolejek ligowych jest odwoływanych ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa. W ostateczności spotkania są rozgrywane przy pustych trybunach.

 

Niemcy są jednym z najbardziej zagrożonych państw europejskich - na COVID-19 choruje tam już prawie 1600 osób. Na całym świecie do tej pory potwierdzono ponad 100 tysięcy przypadków.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie