Włoska drużyna poddana kwarantannie! Siatkarze mieli kontakt z zarażonymi koronawirusem

Siatkówka
Włoska drużyna poddana kwarantannie! Siatkarze mieli kontakt z zarażonymi koronawirusem
fot. YouTube
Atakujący Allianz Milano Nimir Abdel-Aziz

W środę klub Allianz Milano wydał oświadczenie, w którym poinformował, że cały zespół został poddany kwarantannie. Wszystko przez to, że podczas podróży na mecz Pucharu Challenge siatkarze mieli kontakt z trzema osobami zarażonymi koronawirusem.

Klub z Mediolanu uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Challenge. Ostatnio cały zespół podróżował na mecz z Saaremaa VC. Do wiadomości mediów została przekazana informacja, że zawodnicy w trakcie podróży w Estonii mieli kontakt z osobami zarażonymi. W związku z tą informacją siatkarzy i cały personel objęto kwarantanną. Żaden z członków grupy nie narzeka jednak na jakiekolwiek objawy.

 

ZOBACZ TEŻ: Bednorz zrzeknie się części kontraktu i wróci do domu?

 

Ekipa Allianz Milano okazała się lepsza w ćwierćfinałowym dwumeczu. Wygrała kolejno 3:0 i 3:1. W półfinale ma się zmierzyć z portugalskim zespołem Sporting CP. Nie wiadomo jednak, jak rozwinie się sprawa. Pierwsze starcie o finał miało zostać rozegrane 19 marca. Wiadomo, że w tym terminie włoski zespół nadal będzie objęty kwarantanną. Druga część rywalizacji została zaplanowana na 26 marca.

 

ZOBACZ TEŻ: "Karetki, wojsko i policja na ulicach, a my możemy co najwyżej... poćwiczyć z Chodakowską"

 

Sytuacja wywołana koronawirusem staje się coraz trudniejsza. Do tej pory wstrzymane były jedynie rozgrywki ligowe we Włoszech. W niektórych regionach obowiązuje już również zakaz treningów. Spotkało to m.in. ekipę z Bergamo, gdzie gra Malwina Smarzek-Godek, a także Leo Shoes Modenę Bartosza Bednorza.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie