Sezon żużlowy zawieszony. Zawodnicy nie pojadą również na lodzie

Inne
Sezon żużlowy zawieszony. Zawodnicy nie pojadą również na lodzie
fot. PAP
Żużlowcy będą mogli wziąć udział w zawodach w Polsce najwcześniej 1 kwietnia.

Polski Związek Motorowy wspólnie z Główną Komisją Sportu Żużlowego wydały w środę komunikat, w którym rekomendują zawieszenie przygotowań do sezonu żużlowego do 1 kwietnia 2020 r. Spowodowane jest to rosnącą liczbą zarażenia koronawirusem.

- W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r. – napisano w komunikacie.

 

Polscy kibice przywieźli z Mediolanu koronawirusa?

 

Dodatkowo poinformowano, iż Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) także do dnia 1 kwietnia 2020 r. Dodatkowo, przełożone zostaną także ME w Ice Speedwayu. Impreza miała odbyć się 21 marca w Tomaszowie Mazowieckim.

Dalsze zalecenia będą podejmowane na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.

 

Epidemia koronawirusa, którego wykryto po raz pierwszy w grudniu w Wuhan, kosztowała już życie ponad czterech tysięcy osób. Zarażonych na całym świecie jest ponad 120 tysięcy. W Polsce potwierdzono dotychczas 25 przypadków.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze