Druzgocąca decyzja. Inter wycofuje się ze wszystkich rozgrywek!

Piłka nożna
Druzgocąca decyzja. Inter wycofuje się ze wszystkich rozgrywek!
fot. PAP

Nadzwyczajny komunikat Interu Mediolan, mówiący o tym, że włoski klub wycofuje się z uczestnictwa we wszystkich rozgrywkach do końca sezonu ze względu na koronawirusa, to absolutny przełom w podejściu do problemu przez kluby piłkarskie. Lawina spadła na mediolańczyków, po tym, jak dowiedzieli się, że jeden z piłkarzy Juventusu, przeciwko któremu niedawno grali mecz jest nosicielem wirusa.

Inter definitywnie wycofał się z rozgrywek Serie A, Ligi Europy i Pucharu Włoch do końca sezonu. Takie jest oficjalne stanowisko klubu, który w bezprecedensowy sposób zareagował na informację o zarażeniu się koronawirusem przez jednego z piłkarzy Juventusu. Mowa o Daniele Ruganim u którego stwierdzono obecność groźnej choroby. Środkowy obrońca "Starej Damy" co prawda nie zagrał w meczu z Interem, ale miał styczność z piłkarzami obu klubów przy szatniach i ławkach rezerwowych oraz po meczu.

 

ZOBACZ TEŻ: Boniek zabrał głos w sprawie koronawirusa. "Nosicieli mogą być miliony"

 

Jest to pierwszy przypadek zarażenia w Serie A. Zdecydowana reakcja utytułowanego klubu, może posłużyć jako impuls dla reszty zespołów do podjęcia środków zapobiegawczych, żeby chronić swoich zawodników i kibiców. We Włoszech koronawirus zbiera śmiertelne żniwo, a skala epidemii jest największa w całej Europie. Stąd decyzja tamtejszych władz piłkarskich o zawieszeniu rozgrywek do kwietnia.

 

ZOBACZ TEŻ: Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie