Formuła 1: McLaren wycofał się z Grand Prix Australii

Moto
Formuła 1: McLaren wycofał się z Grand Prix Australii
fot. PAP/EPA
U jednego z członków McLarena zdiagnozowano koronawirusa.

Zespół Formuły 1 McLaren wycofał się z niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii w Melbourne, inaugurującego sezon mistrzostw świata w 2020 roku. U jednego z jego członków zdiagnozowano koronawirusa.

Osoba z McLarena, której dane nie zostały ujawnione, trafiła pod opiekę służb medycznych zaraz po tym, jak zaczęła wykazywać objawy choroby. Po otrzymaniu wyniku testu postanowiono, że zostanie poddana kwarantannie.

 

Jak podkreślono w komunikacie brytyjskiego teamu, decyzję o wycofaniu podjęto w trosce o wszystkich ludzi związanych z Formułą 1. Kierowcami McLarena są Hiszpan Carlos Sainz jr i Brytyjczyk Lando Norris. Wcześniej informowano także o możliwości zarażeń u pojedynczych osób w innych ekipach, ale rezultaty badań były negatywne.

 

ZOBACZ TEŻ: Druzgocąca decyzja. Inter wycofuje się ze wszystkich rozgrywek!

 

Na piątek zaplanowano dwie sesje treningowe, w sobotę o godz. 7 czasu polskiego mają się odbyć kwalifikacje, zaś w niedzielę o 6.10 pierwszy wyścig w tym sezonie.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Australii stwierdzono do tej pory nieco ponad 100 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze