Kenijscy lekkoatleci z zakazem wyjazdu na międzynarodowe zawody

Lekkoatletyka
Kenijscy lekkoatleci z zakazem wyjazdu na międzynarodowe zawody
fot. PAP
Kenijski biegacz Mark Korir po zwycięstwie w maratonie we Frankfurcie

Kenijscy lekkoatleci dostali zakaz wyjazdu na międzynarodowe zawody - poinformowała tamtejsza federacja. Afrykański kraj chce w ten sposób ograniczyć ryzyko wystąpienia zachorowań na koronawirusa.

"Zgodnie z zaleceniami rządu Kenii oraz w związku z globalnym wybuchem wirusa COVID-19 kenijska federacja lekkoatletyczna zawiesiła wszystkie wyjazdy na międzynarodowe zawody. W trosce o ochronę sportowców, a także kraju przed wirusem, zachęcamy wszystkich zawodników do odwołania planów wyjazdowych przez następny miesiąc w oczekiwaniu na dalsze komunikaty" - napisano w oświadczeniu organizacji.

 

ZOBACZ TEŻ: Ronaldo odmówił powrotu do Turynu! Obawia się zakażenia koronawirusem

 

W Kenii nie stwierdzono jak na razie żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Na cały świecie odnotowano już zaś ponad 126 tys. zachorowań, a ponad 4,6 tys. ofiar śmiertelnych.

 

Wprowadzony przez kenijską federację zakaz może postawić pod znakiem zapytania udział czołowych maratończyków pochodzących z tego kraju w prestiżowych imprezach. Kibice szykowali się na rywalizację Eliuda Kipchoge z Etiopczykiem Kenenisą Bekele podczas zaplanowanego na 26 kwietnia Maratonu Londyńskiego.

 

ZOBACZ TEŻ: Jak poradzić sobie z kwarantanną? Piłkarze Juventusu znaleźli sposób

 

Wiele imprez międzynarodowych jest przekładanych lub odwoływanych z powodu pandemii. Kenijscy lekkoatleci podchodzą więc do zakazu ze zrozumieniem.

 

"Musimy zmierzyć się z tą sytuacją i poczekać" - zaznaczył w rozmowie z agencją Reuters rekordzista świata w półmaratonie Geoffrey Kamworor.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze