Kurek zaapelował do kibiców! "Nie słuchajcie blogerek, celebrytów i... sportowców"

Siatkówka
Kurek zaapelował do kibiców! "Nie słuchajcie blogerek, celebrytów i... sportowców"
fot. Instagram
Bartosz Kurek przesłał do kibiców apel prosto z Monzy

Bartosz Kurek na co dzień ceni sobie prywatność i nie pokazuje fanom zbyt wielu szczegółów z życia pozasportowego. W obecnej sytuacji, związanej z koronawirusem, postanowił jednak zaapelować do kibiców za pośrednictwem Instagrama. - Nie powinniśmy czerpać informacji od sportowców, blogerek modowych, gwiazd telewizji, trenerów, prezenterów. Są odpowiednie miejsca, żeby uzyskać informacje i wprowadzić je w życie - powiedział siatkarz.

Epidemia koronawirusa rozpowszechnia się coraz mocniej i dotyka coraz większą grupę ludzi. Ważne jest więc, by zachowywać ostrożność i rozwagę. Internet jest przepełniony informacjami, jak należy postępować, lecz niekoniecznie są to potwierdzone porady.

 

O rozwagę postanowił zaapelować Kurek, który na co dzień nie udziela się zbyt często w mediach społecznościowych. W tym przypadku uznał jednak, że warto to zrobić i w ten sposób zwrócić uwagę kibiców. Po jednym z treningów nagrał krótki materiał wideo i udostępnił za pomocą Instagrama.

 

ZOBACZ TEŻ: Ronaldo odmówił powrotu do Turynu! Obawia się zakażenia koronawirusem

 

- Mam nadzieję, że was nie przestraszę, ale z parkietu w hali można jeść, bo został tak wyczyszczony i zdezynfekowany - rozpoczął. - Jest piękny dzień, zastanawiam się co robić i jadę do domu, po pierwsze bo muszę, a po drugie, bo chcę! - mówił. - Jeśli nie żyjecie pod kamieniem lub w jaskini, to wiecie, że jest na świecie coś takiego, jak koronawirus. Wiem, że teoretycznie nie jestem w grupie ryzyka, ale wolę nie ryzykować - kontynuował.

 

Siatkarz postanowił trafić do wyobraźni kibiców przedstawiając obecną sytuację obrazowo. Za przykład użył poznanych po przeprowadzce do Monzy starszych ludzi.

 

- Gdy przeprowadziliśmy się do Monzy, to przywitała nas bardzo sympatyczna sąsiadka, starsza pani i jej mąż. Często widujemy się w windzie i wymieniamy szerokie uśmiechy. Na moje oko, oni są już w gronie ryzyka - ocenił.

 

ZOBACZ TEŻ: Bednorz zrzeknie się części kontraktu i wróci do domu?

 

Kurek poinformował, że nagrał materiał, by pokazać kibicom, że powinni teraz szczególnie na siebie uważać.

 

- Nie powinniśmy się wymądrzać, wierzyć we wszystko, co przeczytamy i usłyszymy. Nie powinniśmy czerpać informacji od sportowców, blogerek modowych, gwiazd telewizji, trenerów, prezenterów. Są odpowiednie miejsca, żeby uzyskać informacje i wprowadzić je w życie, przestrzegać odpowiednich zasad. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się do nich stosować, a wszystko szybko wróci do normy. Sobie, wam i wszystkim otaczającym nas ludziom życzę - zakończył.

 

Rozgrywki ligi włoskiej są zawieszone. W niektórych regionach siatkarze i siatkarki nie mogą nawet trenować. W takiej sytuacji są m.in. Malwina Smarzek-Godek z Zanetti Bergamo i Bartosz Bednorz z Leo Shoes Modeny.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie