L’Equipe: UEFA przełoży Euro 2020 i zawiesi europejskie puchary

Piłka nożna
L’Equipe: UEFA przełoży Euro 2020 i zawiesi europejskie puchary
fot. PAP
UEFA przełoży Euro 2020 i zawiesi europejskie puchary?

Francuski dziennik, L'Equipe poinformował, że UEFA we wtorek ogłosi przeniesienie mistrzostw Europy na 2021 rok. Dodatkowo rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy mają być na razie zawieszone.

W czwartek UEFA zaczęła reagować na pandemię koronawirusa. We wtorek 17 marca ma się odbyć wideokonferencja z przedstawicielami wszystkich 55 federacji należących do unii, a także kierownictwem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Dyskusja ma dotyczyć wszystkich rozgrywek w Europie, zarówno klubowych, jak i finałów Euro 2020.

 

PZPN nie zawiesił rozgrywek. Przygotował plan awaryjny

 

Zdaniem L'Equipe UEFA planuje tymczasowo zawiesić rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Mistrzostwa Europy mają zostać przełożone na 2021 rok. Turniej zaplanowany jest w terminie 12 czerwca - 12 lipca. Jeżeli europejskie puchary zostałyby zawieszone, to pojawił się pomysł, by dokończyć je właśnie w tym okresie.

 

Pamiętać trzeba, że nadal nie są znani wszyscy uczestnicy Euro, gdyż jeszcze nie rozegrano spotkań barażowych. Na przełożenie mistrzostw Starego Kontynentu zgodzić musi się również FIFA. Ponadto UEFA będzie się starała przekonać federacje, aby przerwały klubowe rozgrywki krajowe.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze