MEJ w biathlonie: Udane występy Jakieły w Hochfilzen

Joanna Jakieła bardzo dobrze spisuje się w mistrzostwach Europy juniorów w biathlonie. W czwartek w Hochfilzen zajęła siódme miejsce w sprincie, a dzień wcześniej zdobyła brązowy medal w biegu na 12,5 km. Pozostali Polacy na razie nie mieszczą się w czołówce.

W środę 21-letnia zawodniczka BKS WP Kościelisko cieszyła się z trzeciego miejsca, mimo że oddała trzy niecelne strzały. Sklasyfikowane przed nią biathlonistki - reprezentantka gospodarzy Anna Gandler i Rosjanka Amina Iwanowa - były bezbłędne. Polka była jednak na trasie najszybsza i odniosła największy indywidualny sukces w karierze. W 2018 roku zdobyła także brąz MEJ w sztafecie mieszanej.

W czwartkowym sprincie miała dopiero 16. czas biegu, za to spudłowała tylko raz i straciła 1.15,6 do złotej medalistki - Ukrainki Jekateriny Bech. Wyniki będą uwzględnione w biegu na dochodzenie w niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw w Austrii.

Program zawodów w Hochfilzen był już modyfikowany ze względu na epidemię koronawirusa. W czwartek miały się odbyć sztafeta mieszana oraz supermikst, ale organizatorzy przełożyli je na sobotę, ponieważ chcieli jak najszybciej przeprowadzić konkurencje indywidualne.

Piątek będzie dniem przerwy. Nie jest jeszcze pewne, czy biegi w weekend się odbędą.