Menedżer Arsenalu ma koronawirusa

Piłka nożna
Menedżer Arsenalu ma koronawirusa
fot. PAP
Mikel Arteta zyskał wynik pozytywny w badaniu na obecność koronawirusa w organizmie.

Sprawdził się czarny scenariusz dotyczący Arsenalu! Klub z Londynu testował swoich piłkarzy i sztab szkoleniowy pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2, a wynik pozytywny otrzymał Mikel Arteta. Menedżer zespołu, jak i piłkarze oraz cały sztab szkoleniowy zostali poddani kwarantannie.

"Kanonierzy" mieli kontakt z zarażonym koronawirusem właścicielem Olympiakosu Pireus, Evangelosem Mirinakisem przy okazji spotkania 1/16 finału Ligi Europy. W środę nie odbyło się spotkanie Premier League między klubem z Londynu, a Manchesterem City - powodem była właśnie kwarantanna ze względu na podejrzenie obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmach piłkarzy.

 

Czwartkowe testy potwierdzają: COVID-19 zarażony jest menedżer The Gunners, Mikel Arteta. Klub wydał już oficjalne oświadczenie.

 

Zobacz: Trzech piłkarzy Leicester City z podejrzeniem koronawirusa!

 

- Ośrodek szkoleniowy London Colney został zamknięty po wykryciu koronawirusa u naszego trenera, Mikela Artety. Osoby, które miały bliski kontakt z Artetą zostały wysłane na kwarantannę. W ten skład wchodzą oczywiście piłkarze pierwszej drużyny oraz sztab szkoleniowy - napisano na stronie internetowej klubu.

 

 

- Zdrowie ludzi z naszego klubu jest dla nas priorytetem i na tym się skupimy. Nasze myśli są z Mikelem, który jest zawiedziony zaistniałą sytuacją, ale patrzy pozytywnie w przyszłość. Prowadzimy z nim konwersację na odległość i chcemy odpowiednio poprowadzić tę sytuację, gdy wszyscy będą w pełni zdrowi - powiedział dyrektor Vinai Venkatesham.

 

- Zdrowie Mikela i szybki powrót są teraz naszymi priorytetami - dodał Raul Sanllehi.

 

  

 

- To, co się stało, jest naprawdę rozczarowujące. Wykonałem test po tym, gdy się źle poczułem. Chcę jak najszybciej wrócić do sportu - skomentował hiszpański menedżer, który Arsenal prowadzi od kilku miesięcy.

 

Zobacz: Kolejny włoski piłkarz ma koronawirusa. Reprezentanci Polski objęci kwarantanną

 

W czwartek władze Premier League jako jednej z nielicznych wielkich lig w Europie nie wydały oświadczenia na temat zawieszenia rozgrywek. Spotkania na Wyspach Brytyjskich miały w weekend odbyć się według harmonogramu. W zaistniałej sytuacji kontynuacja kalendarza ligowego wydaje się mało prawdopodobna.

 

Arteta jest kolejną postacią sportu, u którego wykryto obecność koronawirusa. Wcześniej stwierdzono go między innymi u Daniele Ruganiego, Manolo Gabbiadiniego czy koszykarza Rudy'ego Goberta.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie