MLS również zawiesza rozgrywki

Piłka nożna
MLS również zawiesza rozgrywki
fot. CyfraSport
Piłkarz Portland Timbers - Jarosław Niezgoda

Major League Soccer zawiesza rozgrywki na 30 dni - poinformowały władze piłkarskiej ligi za oceanem. Do tej pory rozegrano tylko dwie kolejki nowego sezonu. Zawieszenie ma związek z pandemią koronawirusa.

Sezon 2020 rozpoczął się na przełomie lutego i marca, przynosząc już na starcie kilka zaskakujących rezultatów. W dwóch pierwszych kolejkach po dwie wygrane zanotowały cztery ekipy - Atlanta United z Konferencji Wschodniej oraz Sporting Kansas City, Minnesota United oraz Colorado Rapids z Konferencji Zachodniej.

 

ZOBACZ TEŻ: Koszykarz NBA zarażony koronawirusem! Karygodne zachowanie na konferencji

 

Następna seria spotkań najwcześniej odbędzie się w połowie kwietnia, bowiem władze MLS podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek na okres 30 dni.

 

- Nasze kluby zjednoczyły się w decyzji o czasowym zawieszeniu rozgrywek, w oparciu o porady i wskazówki Centrum Kontroli Zapobiegania Chorobom oraz Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego i innych organów. Decyzję podjęto w interesie fanów, zawodników, urzędników i pracowników - przekazał komisarz Major League Soccer Don Garber w oświadczeniu.

 

PZPN nie zawiesił rozgrywek. Przygotował plan awaryjny

 

Wcześniej w USA zawieszone zostały między innymi rozgrywki NBA. Ligi piłkarskie w innych krajach również zatrzymały sezon na jakiś czas, jak np. Serie A i La Liga.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze