Neymar zakpił z Haalanda. Potem zrobił to cały skład PSG (ZDJĘCIA)

Neymar po zdobytej bramce zakpił z Erlinga Haalanda

Neymar nie odmówił sobie przyjemności wbicia szpilki Erlingowi Brautowi Haalandowi, po strzeleniu gola w meczu Paris Saint-Germain z Borussią Dortmund (2:0). Gwiazda drużyny z Paryża skopiowała charakterystyczną cieszynkę Norwega, jaką ten wykonał trzy tygodnie wcześniej na Signal Iduna Park. Nie był to jednak koniec drwin - tuż po końcowym gwizdku medytacyjną pozycję zaprezentowała cała drużyna PSG.

Przed trzema tygodniami Borussia wygrała z PSG przed własną publicznością 2:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Haaland. Dziewiętnastolatek zdecydował się wówczas na dość charakterystyczny sposób celebracji gola, przyjmując medytacyjną pozycję zen.

Ostatnie słowo należało jednak do Brazylijczyka, który otworzył wynik rewanżu na Parc des Princes już w 28. minucie. Dwudziestoośmiolatek postanowił utrzeć nosa Norwegowi i po wpisaniu się na listę strzelców skopiował jego cieszynkę. Znany z dość impulsywnego usposobienia Neymar posunął się jednak dalej, ponieważ zrobił to tuż przed linią boczną, przodem do ławki rezerwowych drużyny z Niemiec.

W drugiej połowie dopuścił się kolejnej prowokacji, podchodząc do Emre Cana tuż po faulu. Były piłkarz m.in. Liverpoolu i Juventusu nie wytrzymał próby nerwów i popchnął przeciwnika, za co po chwili obejrzał od Anthony'ego Taylora czerwoną kartkę.

Haaland nie zaliczy występu w Paryżu do udanych. Z powodu epidemii koronawirusa mecz był rozgrywany przy pustych trybunach, a ze względu na świetną grę Presnela Kimpembe w defensywie PSG, można powiedzieć, że Norweg był jednym z widzów oglądających to spotkanie z poziomu murawy. Ostatecznie dzięki golowi Neymara i trafieniu Juana Bernata tuż przed przerwą, to gospodarze awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Podopieczni Thomasa Tuchela postanowili wetrzeć jeszcze nieco soli w rany BVB po końcowym gwizdku, gdy wspólnie zaprezentowali cieszynkę Haalanda.

Powody do świętowania są w Paryżu wyjątkowe, ponieważ PSG wywalczyło awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2016 roku. Poprzednie trzy sezony zakończyli na 1/8.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.